فهرست بستن

سلبریتی‌های باهوشی که ضریب هوشی آن‌ها با انیشتین برابر است

آخرین مطالب سایت
سلبریتی‌های باهوشی که ضریب هوشی آن‌ها با انیشتین برابر است

حقیقت این است که گاهی اوقات هوش نیاز به اندازه‌گیری دارد و برخی تست‌ها و آزمون‌ها می‌توانند توانایی‌ها و پتانسیل‌های فکری فرد را مشخص کنند. آنها بر دانش تمرکز نمی‌کنند، بلکه بر مهارت‌های شناختی مانند استدلال، منطق و حل مسائل تمرکز دارند. بااین وجود این مورد که بگوییم چه کسی باهوش‌تر است و IQ بالایی دارد کمی سخت به‌نظرمی‌رسد. در ادامه به معرفی سلبریتی‌های باهوشی که ضریب هوشی آن‌ها با انیشتین برابر است خواهیم پرداخت.

کوئنتین تارانتینو: ضریب هوشی ۱۶۰

کوئنتین تارانتینو

ضریب هوشی کوئنتین تارانتینو، این کارگردان مشهور سینما که با فیلم هایی مانند «داستان عامه پسند» و «سگ های انباری» شناخته می ‌شود، ۱۶۰ تخمین زده شده است. تارانتینو دبیرستان را رها کرده است. او می‌گوید تنها کلاسی که او دوست داشت تاریخ بود زیرا این درس «مثل فیلم‌ها بود».

مت دیمون: ضریب هوشی ۱۶۰

مت دیمون

مت دیمون در دانشگاه هاروارد و در رشته ادبیات انگلیسی تحصیل کرده است. بااین‌وجود، این بازیگر زمانی که تنها نیاز بود تا چند واحد پاس کند تا فارق التحصیل شود، ترک تحصیل کرد و بازیگری را شروع کرد. ضریب هوشی دیمون 160 است.

 سیلوستر استالونه: ضریب هوشی ۱۶۰

سیلوستر استالونه

بر اساس منابع مختلف، سیلوستر استالونه، ستاره اکشن فیلم‌های هالیوود دارای بهره هوشی ۱۶۰ است، یعنی او متعلق به ۰.۱٪ از جمعیت با توانایی برتر برای استدلال منطقی، تفکر سریع و واکنش سریع می‌باشد. این ضریب هوشی همان ضریب هوشی است که به دانشمندی مانند آلبرت انیشتین نسبت داده شده است.

 کیت بکینسیل: ضریب هوشی ۱۵۲

کیت بکینسیل

کیت بکینسیل که در فیلم‌های پرفروشی مانند «کلیک» و «پرل هاربر» ایفای نقش کرده است، قبل از اینکه وارد حرفه بازیگری شود، زبان‌های مدرن را در آکسفورد آموخت. او می‌گوید وقتی جوانتر بود، برای دانستن ضریب هوشی خود تستی داده است که در آن تست امتیاز ۱۵۲ گرفته است. اما همانطور که خودش اشاره کرد، این موضوع در حرفه اش کمکی به او نکرده است.

ماییم بیالیک: ضریب هوشی ۱۵۰-۱۶۳

ماییم بیالیک

این هنرپیشه که با بازی در نقش ایمی فارا فاولر، نوروبیولوژیست در سریال «تئوری بیگ بنگ» شناخته شده است، در زندگی واقعی نیز به اندازه نقشی که بازی می‌کرد، باهوش است. او در رشته علوم اعصاب دکترا دارد، به زبان انگلیسی و عبری مصلت است و می تواند پیانو، گیتار و ترومپت بنوازد.

کونان اوبراین: ضریب هوشی ۱۶۰

کونان اوبراین

این کمدین، نویسنده، تهیه کننده، مجری تلویزیونی و پادکستر در سال ۱۹۸۵ از دانشگاه هاروارد در رشته تاریخ و ادبیات، فارغ التحصیل شد. ضریب هوشی او 160 تخمین زده شده است.

اشتون کوچر: ضریب هوشی ۱۶۰

اشتون کوچر

به نوعی طعنه آمیز است که اکثر شخصیت هایی که اشتون در سریال های کمدی ایفا کرده است، نشانه ای از هوش ندارند. بااین‌وجود، این سلبریتی دارای توانایی‌های شناختی‌ای است که تخمین زده می‌شود به ۱۶۰ می‌رسد. در خارج از حرفه بازیگری، کوچر کارهای بشردوستانه انجام داده و قبل از موفقیت در استارتاپ‌های فناوری مانند اوبر و اسپاتیفای سرمایه گذاری کرده است. جالب است که بدانید اشتون کوچر به شکل عجیب و غریب و بسیار نادری از بیماری واسکولیت مبتلا بوده است. این بیماری بینایی، شنوایی و تمام تعادل را از بین می‌برد. او می‌گوید یک سال طول کشیده است تا بتواند همه چیز را دوباره از نو بسازد.

مرلین مونرو: ضریب هوشی ۱۶۵

 مرلین مونرو

گفته می‌شود این هنرپیشه اسطوره‌ای، دارای ضریب هوشی ۱۶۵ است که او را بالاتر از آلبرت انیشتین قرار می‌دهد. اگرچه او تحصیلات رسمی نداشت، موفقیتی که در حرفه خود به دست آورد غیرقابل انکار است. این موضوع بسیاری از کلیشه‌هایی را که به او نسبت داده می‌شد در هم می‌شکند.

جرارد پیکه: ضریب هوشی ۱۷۰

جرارد پیکه

جرارد پیکه در رشته اقتصاد بازرگانی در مدرسه بازرگانی Esade، دانشگاهی در بارسلون اسپانیا تحصیل کرده است. پدرش می‌گوید پیکه که یکی از چهار فوتبالیستی است که دو بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده، ضریب هوشی ۱۷۰ دارد. برای مقایسه گفته می‌شود فیزیکدان بریتانیایی، استیون هاوکینگ دارای ضریب هوشی ۱۶۰ بوده است.

روآن اتکینسون: ضریب هوشی ۱۷۸

روآن اتکینسون:

اتکینسون که با بازی در نقش مستر بین به شهرت رسید، در دانشگاه نیوکاسل در رشته مهندسی برق و الکترونیک تحصیل کرده است. او بعداً مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق در کالج کوئینز آکسفورد دریافت نمود. گفته می‌شود اتکینسون دارای ضریب هوشی ۱۷۸ است که تقریباً با ضریب هوشی لئوناردو داوینچی مطابقت دارد. گفته می‌شود ضریب هوشی لئوناردو داوینچی ۱۸۰ بوده است.

 

منبع: لایفاتک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *