فهرست بستن

7 نکته مهم برای خرید کفش که حتما” باید به آن‌ها توجه کنید

آخرین مطالب سایت

حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی برای خرید کفش اقدام می‌کنید وک فش جدیدی می‌خرید بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی کفش جدید شما پای شما را می‌زند یا حداقل اصلا در آن احساس راحتی نمی‌کنید. حتما” می‌دانید انتخاب کفش و صندل مناسب برای حفظ سلامت پا و راحتی ضرورت دارد با پیروی از دستورالعمل‌های زیر و در نظر گرفتن مارک‌های توصیه شده، می‌توانید کفشی بیابید که از پاهای شما حفاظت کند و پاهای شما را شاد و سالم نگه دارد. در ادامه این مطلب از لایفاتک 7 نکته ضروری برای خرید کفش و صندل مناسب که از سوی انجمن ارتوپدی پا و مچ پا آمریکا (AOFAS) توصیه شده است را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

7 نکته ضروری برای خرید کفش و صندل مناسب

در این مطلب از لایفاتک به صورت مختصر 7 نکته مهم و ضروری برای خرید و انتخاب کفش و صندل را برای شما بازگو می‌کنیم امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع گردد.

 

اندازه پا در خرید کفش و صندل بسیار مهم است


1. سایز در خریک کفش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

اندازه کفش‌ها در میان برندها و مدل‌های مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. درنتیجه همیشه به جای اندازه مشخص شده داخل یا زیر یک کفش، آن را بر اساس نحوه قرارگیری پایتان درون آن انتخاب نمایید. سعی کنید وقتی کفش جدید را پا می‌کنید با آن کمی قدم بزنید تا کفش خودش را در پای شما نشان دهد و اگر مشکلی در اندازه آن وجود دارد بلافاصله متوجه آن شوید. پاهای خود را به‌صورت منظم اندازه‌گیری نمایید چراکه اندازه پا می‌تواند در طول زمان تغییر کند، به خصوص برای زنان در دوران بارداری. توجه داشته باشید که کفشی را انتخاب نمایید که با شکل پای شما مطابقت دارد تا تناسب و راحتی بهتری را احساس کنید.

2. سعی کنید آخر روز کفش بخرید

پاها در طول روز در اثر پیاده‌روی و فشار متورم می‌شوند، بنابراین سعی کنید در پایان روز زمانی که پاهایتان در بزرگ‌ترین حالت خود قرار دارند، برای خرید کفش‌ جدیداقدام نمایید. توجه داشته باشید که در اکثر افراد یک پا کمی بزرگتر از پای دیگر است. برای راحتی بیشتر، کفشتان را به اندازه پای بزرگتر خریداری نمایید تا پای بزرگ‌تر آسیب نبیند یا دست کم اذیت نشود.

3. فضای کافی برای انگشتان پا

حتما اطمینان حاصل نمایید که فضای کافی برای بلندترین انگشت شما در انتهای هر کفش وجود دارد. در غیر این صورت نوک انگشتان پای شما تحت فشار قرار خواهد گرفت این موضوع به پشت پاها و حتی ساق پای شما نیز فشار شدیدی وارد خواهد کرد.


 4. از کفش‌های تنگ بپرهیزید

انتظار نداشته باشید که کفش به مرور زمان جا باز کند. این یک دروغ است. همیشه کفش را به اندازه پای خود تهیه کنید. کفش نباید خیلی بزرگ‌تر از پا  باشد که در آن لق بزند یا از آن کوچک‌تر باشد که پا را تحت فشار قرار دهد.

5. تناسب پاشنه پا

پاشنه شما باید به راحتی با کمترین لغزش در کفش جای گیرد و پاشه پا نباید تحت فشار باشد.

6. راحتی توپِ پا

مطمئن شوید که توپِ پا یا پهن‌ترین قسمت کف پای شما به راحتی در کفش قرار گرفته است. این امر خصوصا” در صورتی که انحراف شست یا انگشت چکشی دارید بسیار مهم خواهد بود.


7. با کفش جدید پیاده‌روی کنید

همانطور که گفته شد با کفش‌ جدید کمی راه بروید تا مطمئن شوید خوب و راحت است و پای شما را نمی‌زند.

کفش راحت به هیچ عنوان نباید ظاهری غیرجذاب یا ارتوپدی داشته باشد. بسیاری از فروشگاه‌ها کفش‌های شیک و در عین حال حمایت‌کننده از پا ارائه می‌دهند. کارشناسان اعتقاد دارند از آنجا که آناتومی پای مردان و زنان متفاوت است، باید به تفاوت ساختار کف پا نیز توجه ویژه شود. توصیه آنها برای پاهای پهن، چه مرد و چه زن، این است که از انتخاب صندل‌هایی که رویه و کناره‌های بسته دارند خودداری کنند.

مدل‌هایی که به آزادی حرکت می‌دهند و پا را فشرده نمی‌کنند حامی سلامتی پا هستند. نکته قابل توجه دیگر این است که هنگام پوشیدن صندل، نباید ضدآفتاب زدن به پا را از یاد برد.دقت نمایید که صندل‌های انگشتی تخت و ارزان، حتی بیشتر از کفش‌های پاشنه بلند، باعث بروز مشکلات پا می‌گردند. این نوع کفش‌ها پشتیبانی کمی ارائه می‌کنند که منجر به مشکلات مختلف پا می‌شوند.

 

منبع: لایفاتک

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *