فهرست بستن

مصرف شکلات در کدام کشورها بالاست؟

آخرین مطالب سایت
مصرف شکلات در کدام کشورها بالاست؟

شکلات یکی از انواع شیرینی‌های دوست داشتنی و محبوب در دنیا است. شکلات سوئیسی‌ها به شدت معروف است، آنها بیشترین مصرف شکلات را در بین کشورهای  جهان دارند.

سوئیس بیشترین میزان مصرف شکلات در دنیا را دارد. البته قطعاً کشورهایی هستند که کل مصرف شکلات آن‌ها بیشتر از سوئیس است؛ اما این کشور اروپایی، بیشترین سرانه مصرف شکلات در جهان را دارد؛ به این معنی که به‌ ازای هر نفر، بیشترین مقدار شکلات در این کشورخورده می‌شود. گفته می‌شود که هر سوئیسی به‌ طور متوسط حدود ۸٫۸ کیلوگرم شکلات در طول سال مصرف می‌کند.

سوئیس به‌واسطه صنعت شکلات‌سازی خود شهرت زیادی در سراسر جهان کسب کرده است؛ به‌طوری که شرکت‌های معروفی مانند «تابلرون» یا «توبلرون» (Toblerone) در این کشور فعالیت می‌کنند. با توجه به قدمت شرکت‌های شکلات‌ سازی محبوب در کشور سوئیس، جای تعجب نیست که مردم آن مقدار زیادی شکلات مصرف می‌کنند.

بعد از سوئیس، اتریش رکورد بیشترین میزان مصرف شکلات در جهان را دارد. هر اتریشی در طول سال حدود ۸٫۱ کیلوگرم شکلات می‌خورد که این موضوع قطعا بی‌ارتباط به فاصله نزدیک این کشور با سوئیس نیست.

همچنین باید گفت که کشورهای آلمان (۷٫۹ کیلوگرم)، ایرلند (۷٫۹ کیلوگرم)، انگلیس (۷٫۶ کیلوگرم)، سوئد (۶٫۶ کیلوگرم)، استونی (۶٫۵ کیلوگرم)، نروژ (۵٫۸ کیلوگرم)، لهستان (۵٫۷ کیلوگرم)، بلژیک (۵٫۶ کیلوگرم) و فنلاند (۵٫۴ کیلوگرم)‌ در رده‌های بعدی قرار دارند.

در میان کشورهایی که سرانه مصرف شکلات بسیار کمی دارند، می‌توان به هند و چین اشاره نمود.

نکته جالب این است که کشورهای آفریقایی که بیشترین کاکائوی دنیا را تولید می‌کنند، به‌ دلیل مشکلات اقتصادی، پایین‌ترین میزان مصرف شکلات را در دنیا دارند.

پودر کاکائو
شکلات رنگیکیک کاکائوییانواع شکلات سفید و قهوه ایشکلات و تخته های کاکائوپودر کاکائوتصویر شکلاتشکلات

آیا شما هم به شکلات و شیرینی علاقه دارید؟ اگر به شکلات علاقمند هستید، چه میزان در هفته مصرف می‌کنید.

 

منبع: لایفاتک

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *