فهرست بستن

بهترین غذای تر برای خرگوش چیست؟

آخرین مطالب سایت
بهترین غذای تر برای خرگوش چیست؟

خرگوش‌ها جوندگانی هستند که معده حساسی دارند و باید به خوراک آنها اهمیت داد. اگر شما هم در خانه از خرگوش نگهداری می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به مطلب غذای خرگوش های خانگی سری بزنید. در ادامه برای معرفی بهترین غذای تر برای خرگوش با لایفاتک همراه باشید.

به‌طور کلی غذای خرگوش خانگی به دو نوع خشک و تر طبقه‌بندی می‌شود. غذاهای خشک شامل پلیت، بونجه خشک، تشویقی و… است. که غذای اصلی خرگوش محسوب می‌شود. در واقع یونجه خشک برای خرگوش حکم نان و برنج برای انسان را دارد. پس نباید یونجه خشک را از رژیم غذایی خرگوش حذف کرد.

غذای تر برای خرگوش خانگی

بهترین غذاهای تر برای خرگوش خانگی

در زیر بهترین غذاها و سبزیجات تری را که می‌توانید به عنوان خوراک به خرگوش خانگی خود دهید نوشته شده است.

  • هویج
  • خیار
  • کاهو
  • جعفری
  • برگ کرفس
  • هندوانه
  • توت فرنگی
  • سیب
  • موز

توت فرنگی غذای خرگوش

هویج غذای تر برای خرگوش

هویج یکی از خوراکی‌های بسیار خوب برای خرگوش خانگی است. اما چند نکته بسیار مهم برای دادن آن به خرگوش ها وجود دارد. خرگوش جزو سبزیجات شیرین است و استفاده بیش از حد آن باعث ابتلا شدن خرگوش به بیماری قند خواهد شد. پس بنابراین نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. بهتر است پوست هویج تازه را بگیرید و آن را به خرگوش خود دهید. دادن هفته‌ای یک یا دو وعده به میزان خیلی کم از هویج برای خرگوش کافی است. می‌توانید به عنوان تشقویقی از خوده هویج نیز استفاده کنید. اما همانطور که گفته شد در مصرف آن باید دقت کنید.

خیار برای خرگوش

خیار نیز از سبزیجاتی است که می‌توانید به عنوان بخشی از خوراک روزانه به خرگوش خود بدهید. توجه داشته باشید که دادن بیش از اندازه خیار نیز ممکن است باعث اسهال شدن خرگوش شود. می‌توانید به صورت روزانه مقدار کمی پوست خیار را در وعده‌های غذایی خرگوش خود بگنجانید.

کاهو برای خرگوش

کاهو یکی از خوراک های مورد علاقه خرگوش ها است. توجه داشته باشید که به مقدار مناسب از کاهو استفاده نمایید تا خرگوش شما اسهال نشود. به هیچ عنوان از کاهو پیچ و یا کلم استفاده نکنید زیرا باعث مرگ خرگوش شما خواهد شد. می‌توانید کاهو ها را خشک کرده و خشک شده آن را با یونجه خرگوش ترکیب کنید اما توجه نمایید که در این صورت نباید آن را به عنوان غذای تر به حساب آورید.

می‌توانید از برگ کاهوی و ساقه کاهوی تازه و ترد برای تغذیه خرگوش خود استفاده نمایید.

جعفری برای خرگوش

جعفری یکی از بهترین غذاهای تر برای خرگوش شما است که می‌توانید به صورت روزانه به خرگوش خود دهید. خرگوش ها از خوردن جعفری خیلی لذت می برند و خوردن آن را دوست دارند.

برگ کرفس

برگ کرفس خوراک خوبی برای تقویت این جوندگان باهوش است. برگ کرفس را از ساقه جدا کنید و به خوبی بشویید سپس آب آن را گرفه و به خرگوش خود بدهد. می‌توانید برگ کرفس را خشک کرده و با یونجه خشک ترکیب کنید و به عنوان غذای خشک به خرگوش خود بدهید. البته توجه داشته باشید که نباید از ساقه کرفس استفاده کنید. ساقه کرفس می‌تواند باعث ایجاد نفخ در خرگوش شود که به مرور باعث مرگ خرگوش خواهد شد. 

هندوانه برای خرگوش

هندوانه غذای تر برای خرگوش

هندوانه یکی از میوه های لذیذ و خوشمزه و مورد علاقه خرگوش ها است. در دادن هندوانه به خرگوش زیاده روی نکنید و تنها از آن به عنوان تشویقی استفاده کنید. هندوانه میوه شرینی است و قند بالایی دارد. در صورت زیاده‌روی در مصرف هندوانه حیوان شما دچار بیماری قند خواهد شد.

توت فرنگی

توت فرنگی نیز یکی از میوه های مورد علاقه خرگوش ها است. با این وجود همانند هندوانه و سایر میوه‌ها قند دارد و نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. می‌توانید از برگ توت فرنگی نیز به عنوان خوراک خرگوش خود استفاده نمایید.

سیب

سیب هم یکی از میوه های مورد علاقه خرگوش ها است که از خوردن آن خیلی لذت می‌برند. هنگامی که به خرگوش خود سیب می‌دهید نباید به هیچ عنوان هسته آن را به خرگوش خود بدهید. هسته سیب برای خرگوش ها مثل سم است و باعث مرگ آن ها می‌شود.

موز

موز هم میوه‌ای است که خرگوش ها آن را دوست دارند. موز برای تقویت خرگوش ها به خصوص در زمان جفت گیری و تولید مثل بسیار موثر است و باعث تقویت خرگوش ها می‌شود. اما توجه داشته باشید که موز هم میوه‌ای شیرین است پس نباید در دادن آن به خرگوش خود زیاده‌روی کنید. توجه داشته باشید که نباید موز را با پوست به خرگوش خود بدهید.

خرگوش ها میوه های شیرین و ترد را خیلی دوست دارند اما نباید هر میوه و خوراکی به آ« ها داده شود. توجه داشته باشید به هیچ وجه نباید به خرگوش خود سیب زمینی، برنج و ماکارانی و یا پیاز بدهید. خرگوش ها معده حساسی دارند و توجه به خوراکشان بسیار مهم است.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. پیشنهاد می‌کنیم اگر به حیوانات علاقه دارید یا از حیوان خاصی نگهداری می‌کنید، سایر مطالب مجله حیوانات لایفاتک را دنبال نمایید.

 

منبع: لایفاتک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *