فهرست بستن

لی سون کیون بازیگر فیلم Parasite در سن ۴۸ سالگی درگذشت

لی سون کیون بازیگر فیلم Parasite در سن ۴۸ سالگی درگذشت

طبق آنچه پلیس سئول گفته است لی سون کیون، بازیگر سرشناس کره جنوبی و فیلم Parasite در میان جزئیات تکان‌دهنده، فوت کرده است.

آنطور که رسانه رویترز گزارش کرده، لی در بحبوحه سرکوب مداوم مواد مخدر توسط دولت کره جنوبی، تحت بازجویی قرار داشت. او بی‌هوش در کنار بلوک‌های زغال چوب در داخل ماشینی در پارکی در سئول صبح چهارشنبه، پس از گزارش همسرش به پلیس، پیدا شد. Yonhap گفت که لی خانه را ترک کرده بوده و چیزی که به نظر یک یادداشت خودکشی می‌رسید نیز پیدا شده است. لی ۴۸ سال سن داشت.

طبق اخبار منتشر شده از دیجیاتو این اتفاق به دنبال بازجویی ۱۹ ساعته لی سون کیون توسط پلیس در آخر هفته قبل از کریسمس رخ داده است. به‌گزارش The Korea Times، او قبلا دو بار در مورد یک پرونده در ۲۸ اکتبر و ۴ نوامبر مورد بازجویی قرار گرفته بود. همچنین لی مدعی شده بود توسط یک سرپیشخدمت بار که با او مواد مخدر مصرف می‌کرد، مورد اخاذی قرار گرفته است. او پس از بازجویی آخر هفته خود به خبرنگاران گفت:

احساس می‌کنم کمی دیر شده است، اما بازجویی پلیس در مورد پرونده باج خواهی را تمام کرده‌ام. امیدوارم پلیس عاقلانه تعیین کند که کدام اظهارات بین من و باج‌گیران، قابل اعتمادتر است.

کره جنوبی قوانین بسیار سختگیرانه‌ای برای مواد مخدر دارد. آن‌ها شهروندان خود را از مصرف شاهدانه منع می‌کنند، حتی در هنگام سفر به کشور دیگری که آن ماده مخدر قانونی است. افراد ممکن است ماه‌ها، سال‌ها یا حتی تا ۱۴ سال به دلیل مصرف مواد مخدر زندانی شوند.

خودکشی با زغال چوب (که احتمالا لی از آن استفاده کرده) و مونوکسید کربن، در کشورهای آسیایی رایج‌تر است. ستاره‌های پاپ کره جنوبی، Kim Jong-hyun و Goo Hara، به طور مشابه، ستاره پاپ چینی، Du Yuwei و Brad Delp، خواننده گروه بوستون، از این روش استفاده کرده‌اند.

لی سون کیون قبل از اینکه به لطف فیلم‌های تحسین‌شده‌ای مانند Paju, Helpless و A Hard Day در صحنه بین‌المللی معروف شود، در چندین برنامه تلویزیونی کره جنوبی ظاهر شده بود. رابطه کاری این بازیگر با کارگردان، هونگ سانگ سو، او را در جشنواره‌ها به اوج رساند.

طی مقاله خبری از رسانه سرگرمی گیماتک لی به خاطر بازی در نقش پدر ثروتمند تا حدودی بی‌خبر در فیلم بونگ جون هو، Parasite، به چهره‌ای شناخته شده در سراسر جهان تبدیل شد. اولین فیلم بین المللی که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد.

 

منبع: لایفاتک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *