فهرست بستن

آشنایی با 10 نژاد سگ پشمالو برای نگهداری

آخرین مطالب سایت

احتمالاً شما هم عاشق نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص سگ‌ها هستید و احتمالاً با دیدن سگ‌های پشمالو حسابی ذوق زده می‌شوید. حتماً می‌دانید که سگ‌های پشمالو به خاطر پوشش نرم و ابری‌شان بسیار محبوب هستند و بیشتر به مارشملو شباهت دارند تا به یک سگ. همین موضوع هم آن‌ها را بسیار بامزه کرده است. در این مطلب از لایفاتک قصد داریم شما را با 10 نژاد سگ پشمالو که بسیار دوست داشتنی هستند و برای نگهداری گزینه مناسبی می‌باشند آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ریزش مو در سگ‌های پشمالو

 درست است که حیوانات دچار ریز مو می‌شوند اما جالب است بدانید که اغلب سگ‌های پشمالو با وجود پشم‌های پرپشت، آن‌طور که تصور می‌شود ریزش مو ندارند. البته این موضوع نباید باعث شود که در مراقبت از آن‌ها کوتاهی نمایید. ظاهر پشمالوی این سگ‌ها به آن‌ها جلوه‌ای شبیه به عروسک‌ها می‌دهد و نوازش کردن آن‌ها با آن پشم‌های نرمشان بسیار لذت‌بخش است در ادامه،این مطلب شما را با 10 نژاد سگ پشمالو با اندازه‌ها و شکل‌های مختلف آشنا خواهیم کرد.

سگ پامرانین

پامرانین

سگ‌های پامرانین بسیار کوچک و در عین حال پرانرژی هستند. این نژاد از سگ ها حیوانات خانگی افراد مشهوری مانند ملکه ویکتوریا و موتسارت بوده‌اند. سگ‌های پامرانین بدنی پوشیده از مو، چشمانی گرد و چهره خندان دارند و این اولین چیزی است که در نگاه اول در پامرانین توجهتان را جلب خواهد کرد. پامرانین ها جسه کوچک و در عین حال بسیار بامزه‌ای دارند و برای نگهداری در خانه گزینه خوبی به حساب می‌آیند.

بیچون فریز

بیچون فریز

نژاد سگ‌های بیچون فریز اغلب با نجیب‌زادگان و خانواده‌های سلطنتی شناخته شده است. این نژاد سفید و کرکی با چشم‌ها و بینی دکمه‌ای سیاهش، بسیار بامزه هستند. آن‌ها با وجود پشم‌های پرپشت، بیچون‌ها ریزش موی زیادی ندارند و گزینه بسیار مناسبی برای نگهداری در منزل به‌حساب می‌آیند.

شپرد استرالیایی

شپرد استرالیایی

نژاد شپرد استرالیایی چند رنگ مختلف دارد. برخی از این نژاد از سگ‌ها چشم‌های آبی یخی یا حتی دو چشم با رنگ‌های متفاوت دارند. سگ‌های شپرد استرالیایی سگ‌های سالمی هستند، اما باید به نکات بهداشتی آن‌ها توجه داشته باشید و حتماً خز‌های بدن سگ خود را تمیز نگه دارید. 

شپرد استرالیایی برخلاف نامش از قسمت آمریکای غربی، نه در استرالیا در سال 1840 پرورش یافته است. این نژاد برای محافظت از دام های گله پرورش داده شد ولی این سگ همچنان یک سگ کارگر با قلبی مهربان است.

این سگ در زمان هایی که کاری برای انجام دادن داشته باشد خوشحال خواهد بود. اگر از انرژی و هوش این سگ برای انجام فعالیت های مربوط به سگ‌ها و ورزش‌های مود علاقه اش استفاده شود، او می تواند یک همراه خوب و عالی در خانواده شما باشد.

 

شیتزو

شیتزو

واژه شیتزو، به معنای شیر کوچک است. شیتزو‌ها زمانی سگ‌های مخصوص دربار چین بودهند. این نژاد از سگ‌ها به خاطر پوشش دو لایه متراکمشان بسیار محبوب هستند و نوازش کردن آن‌ها بسیار لذت‌بخش است. آن‌ها همانند یک گربه خودشان را برای شما لوس خواهند کرد. این نژاد به دوستی و نوازش شما علاقه دارد. شاید مهم‌ترین برگ برنده این نژاد، انطباق او با شرایط مختلف است؛ چه منزلی آپارتمانی داشته باشید چه خانه‌ای ویلایی و حیاط‌دار، شیتزو سگ مناسبی برای نگهداری خواهد بود. او یک سگ زیبا و خاص با سابقه زندگی در قصرهای سلطنتی است.

سگ نژاد باربت

باربت

نژاد باربت در ابتدا برای شکار پرندگان در فرانسه پرورش داده شده بود. این نژاد از سگ دارای مو‌های مجعدش بسیار دوست‌داشتنی و زیبا است. رنگ این سگ‌ها می‌تواند قهوه‌ای، سیاه، خاکستری و گاهی با لکه‌های سفیدی روی سینه یا پنجه‌ها باشد.

باربت‌ها، در میان تمام سگها رتبه بالایی در چابک بودن دارند. آنها به تعقیب کردن توپ و دیسک های پرواز علاقمنداند. این سگ‌ها از نژادی کم یاب هستند.

 

سگ نیوفاندلند

نیوفاندلند

خز سگ‌های نیوفاندلند غول‌پیکر اهل کانادا با پوست ضخیم و پوشش دو لایه حداقل یک بار در هفته به برس زدن نیاز دارد. نوازش یک سگ نیوفاندلند شیرین و دوست‌داشتنی ممکن است باعث شود که پشم و آب دهان آن به اطراف بپاشد. سگ‌های نژاد نیوفاندلند به سرعت با صاحبان خود رابطه عاطفی برقرار می‌کنند و دیده شده که گاهی از جان خود برای حفظ صاحبان خود از خطر می گذرند. همین ویژگی ها باعث شده افراد زیادی علاقه داشته باشند  از این نژاد از سگ‌ها نگهداری نمایند.

آن‌ها موجودات بسیار دوست داشتنی و در عین حال با ابهتی هستند که باید خیلی مراقبشان بود.

الد انگلیش شیپ داگ

الد انگلیش شیپ داگ

سگ‌های نژاد الد انگلیش شیپ داگ به خاطر پرپشت بودن پشم‌هایشان معروف هستند. پشم‌های آن‌ها اغلب چشمانشان را می‌پوشاند. با اینکه این ویژگی الد انگلیش شیپ داگ بامزه است، اما همین موضوع مراقبت از آن‌ها را سخت کرده است است و باید همیشه خز‌های بدنشان را تمیز نگه دارید. پوشش نرم زیرین این سگ حداقل سه بار در هفته به برس زدن و تمیز کردن نیاز دارد. پس باید به‌خوبی از آن‌ها مراقبت کرد و حواستان به بهداشت آن‌ها باشد.

 الد انگلیش شیپ داگ ها سگ‌هایی بزرگ جثه، چالاک و پر تحرک، دارای بدنی عضلانی و سینه فراخ هستند. آنها دارای گوشهایی کوچک و چشم هایی به رنگ قهوه ای ، آبی و یا قهوهای – آبی می باشند. آنها معمولاً بدون دم به دنیا می‌آیند و یا دمشان را در تولگی جراحی می‌کنند. این نژاد به رنگ‌های طوسی، آبی، سفید و سفید – طوسی یافت می‌شود.

پودل عروسکی

پودل عروسکی

سگ‌های نژاد پودل‌های عروسکی به عنوان یکی از باهوش‌ترین نژاد‌های سگ شناخته می‌شوند. آن‌ها با وجود اندازه کوچک، یک سگ اشرافی واقعی هستند. در زیر پوشش فرفری آن‌ها که حساسیت‌زایی کمی دارد، یک همراه خوب برای تمامی فصل‌ها است. گفتنی است که یکی از جنبه‌های برجسته پودل عروسکی، اندازه کوچک آن است.

این نژاد از سگ‌ها به‌طور معمول با وزنی کمتر از 3 کیلوگرم تا حدود 7 کیلوگرم و ارتفاع حدوداً 10 تا 35 سانتیمتر از زمین، دسته‌بندی می‌شوند. این ویژگی باعث شده است که پودل عروسکی به‌راحتی در محیط‌های کوچک مسکونی یا منازل آپارتمانی زندگی کند و به عنوان یک همراه وفادار برای افرادی با فضای محدود و کوچک، مناسب باشد.

شتلند شیپ داگ

شتلند شیپ داگ

این سگ‌ها که به آن‌ها «شلتی» هم گفته می‌شود، نمونه کوچکی از راف کولی‌ها می باشند. شتلند شیپ داگ‌ها بسیار باهوش و آموزش پذیر هستند. شلتی یک سگ گلۀ بسیار باهوشو درعین حال مطیع و سریع است. پوشش شتلند، بلند و صاف با زیرپوشش متراکم است. این نژاد در رنگهای سفید – طوسی ، مشکی – سفید ، قهوه ای – سفید یافت می‌شود.

آن‌ها بسیار با وفا و مشتاق هستند. مطیع، هوشیار و دارای خلق و خویی دوست داشتنی. شتلند ها به بودن در کنار مردم محتاج هستند. در صورت علاقه به نگهداری از آن‌ها بهتر است از تولگی به خوبی اجتماعی شوند. سگهای دیدبان و کار خوبی هستند. آن‌ها به تن صدا حساس هستند.

این سگ از شما فرمانبرداری نخواهد کرد اگر احساس کند به آنچه دستور می‌دهید اعتقاد ندارید. همچنین اگر با صدای خشن با او صحبت کنید، دستوراتتان را انجام نخواهد داد. آنها به صاحبی آرام اما قدرتمند نیاز دارند و باید افراد خانواده‌ای که در کنار آنها بزرگ می‌شوند همگی با اعتماد بنفس و فرمانده باشند. 

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *