فهرست بستن

آموزش ۵ روش تگ کردن در اینستاگرام

آموزش ۵ روش تگ کردن در اینستاگرام

با استفاده از تگ ( نشان گزاری) و منشن اینستاگرام می‌توان در یک عکس یا زیر یک پست به افراد دیگر اشاره نمود که اصطلاحا به آن تگ کردن نیز می‌گویند. در این مقاله با نحوه نشان کزاری و منشن کردن در اینستاگرام و انواع آن آشنا می‌شوید. بنابراین تا انتها با ما در لایفاتک همراه باشید.

انواع تگ کردن یا نشان گزاری

تگ کردن نکته بسیار مهمی در اینستاگرام است و اگر کسی بلد نباشد که چگونه یک نفر را در زیر یک پست و یا حتی روی پستی تگ کند شاید باید بگوییم که اصلا اینستاگرام رابلد نیست. تگ کردن در این پلتفرم یک عمل بسیار مهم به‌حساب محسوب می‌شود. چراکه تبلیغات، دریافت حمایت  افزایش بازدهی پیچ‌های اینستاگرامی منطوط به تگ کردن پست‌ها است.

افراد می‌توانند با تگ کردن در اینستاگرام یکدیگر را برای کارهای مختلف صدا بزنند. برای مثال می‌توان زمانی که یک پست آموزشی در اینستاگرام دیدید زیرا آن پست در قسمت کامنت‌ها دوست خود را تگ کنید تا او هم آن پست آموزشی را مشاهده کند.

از سوی دیگر تگ کردن برای استفاده از بسیار از حمایت‌ها به‌خصوص در زمان عضویت در گروه‌های تعاملی بسیار مهم و حیاتی است.

نشان گزاری (تگ کردن) و منشن در اینستاگرام به 5 حالت صورت می‌گیرد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

آموزش تگ کردن در اینستاگرام

نشان گذاری در محتوای اینستا

این روش اغلب جهت نمایش پست برای افرادی که نشان گذاری شده اند استفاده می‌شود (بطور مثال گروه حمایتی). برای اینکار محتوایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید بارگذاری کنید. سپس، بر روی نماد استیکر در بالای صفحه و یا بر روی گزینه نشان گزاری افراد که یکی از گزینه های زیر متن پست است ضربه بزنید.
روی تصور پست ضربه بزنید نام کاربری مورد نظر خود را جستجو و انتخاب کنید.

سپس تیک آبی بالایی را بزنید.

تیک آبی دوم بالایی را هم بزنید تا پست منتشر شود.

اکنون مشاهده میکنید آیدی مورد نظر شما روی تصویر پست تگ یا نشان گذاری شده میباشد.

منشن کردن در کامنت اینستاگرام

در کامنت زیر هر پست می‌توانید بعد از علامت @ نام کاربری شخص مورد نظر خود را بنویسید یا حتی کنار نام فرد منشن شده در کامنت توضیحاتی بنوسید.

تگ کردن در استوری اینستاگرام

برای منشن کردن در استوری ابتدا به قسمت استوری خود رفته و محتوای استوری را آماده کنید، سپس روی قسمتی که می‌خواهید تگ روی آن باشد ضربه بزنید و @ را تایپ نمایید. نام کاربری یا یوزرنیم (user name) شخصی که می‌خواهید به آن اشاره کنید را تایپ کرده و در انتها روی تایید را در پایین صفحه بزنید.

منشن کردن در پست اینستاگرام

در هر پست می‌توانید بعد از علامت @ نام کاربری شخص مورد نظر خود را بنویسید یا حتی کنار نام فرد منشن شده در کامنت توضیحاتی بنوسید.

نشان گذاری در بایو اینستاگرام

نشان کردن در بایو اینستاگرام است جهت معرفی پیج کاری یا شخصی استفاده میشود..
برای این کار ابتدا به بخش پروفایل بروید و گزینه Edit Profile را انتخاب نمایید، سپس وارد قسمت Bio شده و در آنجا بعد از تایپ @ بدون هیچ فاصله ای نام کاربری ((user nam شخص مورد نظر را بنویسید.

سخن آخر

لازم به ‌‌ٔذکر است که تگ فقط توسط سازنده محتوا انجام می‌شود، در حالی که منشن کردن توسط هر کسی انجام می‌شود. با این وجود برچسب‌گذاری یا همان تگ کردن اغلب از منشن کردن بهتر است. زیرا منشن‌ها ممکن است در اعلان‌ها گم شوند (یعنی فید فقط 100 اعلان اخیر را نشان داده میشود)، در حالی که تک ‌گذاری به طور جداگانه نشان داده می‌شود.

علاوه بر این، پست تگ شده روی عکس‌های برچسب‌گذاری شده شخص قابل مشاهده است که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد در معرض دید قرار گیرند.
تنها مشکل تگ گذاری این است، که کاربران شخص تگ شده را نمی‌بینند مگر اینکه روی پست ضربه بزنند.

 

منبع: لایفاتک

۱ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *