فهرست بستن

سلاح جدید لیزری که لرزه برتن کشورهای دیگر انداخته توسط بریتانا آزمایش شد

سلاح جدیدی لیزری که لرزه برتن کشورهای دیگر انداخته

به‌تازگی انگلستان سلاح جدید لیزری را آزمایش کرده که بسیار مخرب و خطرناک است. در دوره‌ای که سلاح‌های مختلف در کشورهای گوناگون تولید می‌شوند و بیشتر به فناوری فیلم‌های علمی تخیلی شباهت دارند تا اسلحه، اخیرا وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرده است که یک سلاح لیزری فوق‌پیشرفته به نام DragonFire آزمایش کرده که برای سرنگونی پهپادها مورد استفاده می‌گیرد. سلاح مخرب و وفوق‌پیشرفته‌ای که به تکنولوژی روز مجهز است.

بر طبق گفته‌های وزارت دفاع بریتانیا، این سلاح مهلک لیزری به یک پرتو انرژی بسیار قوی لیزری مجهز است که با سرعت نور حرکت می‌کند تا به این وسیله بتواند از کشتی‌ها، ناوها و تجهیزات زرهی در برابر حملات پهپادی محافظت نماید.

سلاح جدیدی لیزری کشور انگلیس

هرچند که وزارت دفاع بریتانیا اشاره‌ای به برد این سلاح لیزری نکرده‌  است، اما گفته که دقت آن به قدری بالا است که معادل شلیک به یک سکه در فاصله یک کیلومتری است. طبق بیانیه وزارت دفاع بریتانیا، ساخت این سلاح حدود ۱۰۰ میلیون پوند هزینه برای این کشور داشته‌ است و هزینه کار کردن با آن حدود ۱۰ پوند در هر شات خواهد بود. این سلاح از یک پرتو انرژی پرقدرت و متمرکز برای از بین بردن اهداف گوناگون استفاده می‌کند. آنطور که گفته شده به نظر می‌آید که هزینه استفاده از این نوع سلاح‌های لیزری در مقایسه با سامانه‌های دفاع هوایی که از موشک‌های پرهزینه برای رهگیری پهپادها استفاده می‌کنند، بسیار پایین‌تر است.

 

منبع: لایفاتک
 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *