فهرست بستن

خودرو برقی شرکت سونی با کنترلر دوال‌سنس معرفی شد

خودرو برقی شرکت سونی با کنترلر دوال‌سنس معرفی شد

در چند سال اخیر شاهد تغییرات بسیار بزرگی در صنعت خودروسازی بودیم، به خصوص که با پیشرفت تکنولوژی خودروهای برقی به‌سرعت در جهان درحال فراگیر شدن هستند. اکنون نیز شرکت ژاپنی سونی در رویداد CES 2024 خودرو برقی خود را با استفاده از کنترلر دوال‌‌سنس پلی‌استیشن ۵ به صحنه هدایت کرد و این خودرو را معرفی نمود.

حدودا از یک سال پیش شرکت ژاپنی سونی با همکاری شرکت اتومبیل‌سازی Honda روی یک خودروی برقی کار می‌کند که توجه رسانه‌های زیادی را به خود جلب کرده است.

سونی و هوندا در جریان نمایشگاه CES 2024 از نمونه اولیه این خودرو الکتریکی با نام تجاری Afeela رونمایی کردند که در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید. طی رویداد CES 2024 سونی با هدایت افیلا با استفاده از کنترلر دوال‌سنس کنسول پلی استیشن ۵ روی صحنه، ویژگی‌‌های آن را به نمایش گذاشت. باید در نظر داشت که هدایت خودرو با استفاده از کنترلر تنها یک امر نمایشی به حساب می‌آید و بیشتر جنبه تبلیغاتی و خودنمایی دارد. پس بنابراین احتمالا شاهد این قابلیت در محصول نهایی نخواهیم بود. 

به گزارش رسانه گیماتک شرکت سونی در این رویداد از مایکروسافت برای پیوستن به صحنه دعوت کرد تا درکنار یکدیگر از هوشمندتر شدن بهره‌بری داخل خودرو به‌واسطه‌ هوش مصنوعی در آینده صحبت کنند.

 

منبع: لایفاتک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *